O nás

Možná se ptáte, proč zrovna my? No protože rádi smějeme a víme, že smích prodlužuje život! Navíc máme sami pár šedivých vlásků a tužší kosti, takže víme co Vás trápí. A právě proto tady jsme - abychom Vám ulehčili každodenní starosti a připomněli, že důchod je na světě od toho, abyste si ho co nejvíc užili! Nabízíme pravidelné články o vaření, zdraví, cestování i financích. Poradíme s různými pomůckami, které usnadní domácí práce i pohyb kolem domu. A nebudou chybět ani životní rady o tom, jak zvládat pokušení moderní doby i rodinné problémy s milým humorem.

Redakce

V naší malé, ale o to houževnatější redakci nás najdete počtem pět. Já, Štěpán, koordinuji přípravu článků a starám se o prezentaci na sociálních sítích. Na pozici šéfkuchařky usedla naše Anežka, která umí udělat radost nejen chutným jídlem, ale i vařečkami. Recepty od ní budou jistě lahoda! Finanční otázky a legislativní změny drží pevně v rukou zkušený důchodce Květoslav. Ten by dokázal udělat pořádek i v suchých zákonech! Cestováním a tipy na výlety provází naše dravé duo Simona s Lukášem. Těm stačí koupit lístek a už vymýšlí další cestu! A nejnovější posilou je Věra - odbornice na zdravý životní styl i pomůcky usnadňující pohyb. Její rady jistě ocení nejeden senior.

Rubriky

V našem magazínu najdete hned několik stěžejních rubrik, díky kterým pokryjeme veškerá témata týkající se života seniorů. V kuchyni s Anežkou se dozvíte nejrůznější recepty - jak na každodenní jídla, tak i na vánoční cukroví nebo velikonoční speciality. Věřte, že po jejích pokrmech budete jen líznout prsty! Zdraví pod lupou Věry přinese tipy na posilování imunity, prevence onemocnění a užitečné rady k lékaři. Zde nenajdete jen rady, ale i preventivní cviky z pohodlí domova. Finanční poradna Květoslava vás seznámí s aktuálními změnami v penzích a sociálních dávkách, poradí s daněmi i investováním úspor. Cestovatelské cíle Simony s Lukášem představí zajímavá místa v tuzemsku i zahraničí včetně výletů na jeden den i delších dovolených. A novinky ze světa seniorů doplňují rubriku Žijeme! o rady do praktického života i zajímavosti ze světa seniorů.

Komu přinášíme radost

Naši věrní čtenáři tvoří převážně skupinu lidí ve věku 65+. Jedná se jak o aktivní seniory, kteří cestují a koníčkům se věnují často, tak klidnější důchodce. Nejčastěji pocházejí z míst menších měst a vesnic z celé České republiky. K nám nacházejí cestu díky odkazům od známých i přes vyhledávače. Vítáme ale rovněž čtenáře mladší - blízké příbuzné seniorů nebo lidi, kteří se chtějí dozvědět o problematice stárnutí více. Náš magazín je oblíben především pro neutrální a lehký tón, který čtení dělá příjemným. Oceňují také praktické rady do života i zajímavé tipy z různých oblastí. Děkujeme všem, kteří nás sledují a těšíme se na další spolupráci! Komentáře a připomínky od Vás nám rovněž pomáhají v naší práci.